Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

w dniu 25 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1G, 2A1, 2B1, 2C1

po apelu rozdanie świadectw w klasach

o godzinie 10.00 apel dla klas: 2D1, 2E1, 2F1, 2G1, 2A2, 2B2, 2C2, 2D2, 2E2, 2G2

po apelu rozdanie świadectw w klasach

Kliknij w link, a zobaczysz film "Miejsce" - dokument o IX LO w reżyserii Macieja Buszmana i Wojciecha Kullinga

Premiera filmu dokumentalnego "MIEJSCE"odbyła się w sobotę 20 czerwca 2015r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Przedmowę przed projekcją wygłosił Profesor Uniwersytetu Gdańskiego doktor hab. Krzysztof Kornacki z Wydziału Filmoznawstwa.
Dokument MIEJSCE, to nie tylko film o IX Liceum, ale w szerszym rozumieniu, o szkolnictwie, także o pragnieniach, marzeniach ludzi, ich wątpliwościach i obawach, o rocznikach, które przychodzą i odchodzą. Film ten został zrealizowany przez tandem uczeń-nauczyciel i powstał dzięki zaangażowaniu i pomocy uczniów i absolwentów "Dziewiątki".

W trakcie realizacji wykorzystano kilka obiektywów (w tym kamerę na dronie oraz stare radzieckie obiektywy analogowe z lat 80-tych). Muzykę do filmu napisali i wykonali uczniowie i absolwenci "Dziewiątki".
Obraz inspirowany jest dokumentami Krzysztofa Kieślowskiego oraz filmami amerykańskiego operatora i dokumentalisty Rona Fricke ("Baraka", "Samsara")