Lista osób przyjętych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

spotkanie z rodzicami osób przyjętych do IX Liceum w Gdyni

odbędzie się 31 sierpnia (wtorek) o godzinie 17.00

ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas trzecich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 9.00

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas pierwszych i drugich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 10.30

informacja o podręcznikach obowiązujących w nowym roku szkolnym

znajduje się w zakładce "dla ucznia"

w przypadku zaistnienia wolnych miejsc   poinformujemy Państwa telefonicznie o przyjęciu kandydata w wyniku rekrutacji uzupełniającej, na podstawie złożonych wniosków o ponowne rozpatrzenie (formularz dostępny w zakładce rekrutacja)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie w szkole:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

WYJAZD DO BONN

W środę 2. kwietnia 2014 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z p. Grażyną Kozak – Pawlak oraz p. Dorotą Twarowską udadzą się po raz 19. z wizytą do zaprzyjaźnionego gimnazjum EMA w Bonn w Niemczech. Młodzież naszej szkoły spotka się ponownie z młodzieżą niemiecką, która gościła u nas w październiku ubiegłego roku.

Wspólnie będą realizować bogaty program, który ma przybliżyć realia życia w Niemczech, tamtejszy system szkolnictwa, kulturę, historię oraz język.

Nasi uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach i wspólnie spożywać obiady w szkolnej stołówce, zwiedzać najciekawsze miejsca regionu (Bonn z Domem Beethovena, Kolonię ze słynną katedrą, zamek Drachenfels) oraz spędzać aktywnie czas na zajęciach sportowych czy nauce wspinaczki. Młodzież będzie także pracować nad realizacją indywidualnych projektów, które zostaną zaprezentowane ostatniego dnia pobytu  u niemieckich przyjaciół.

Życzymy im miłego lotu i wielu wrażeń w pięknym Bonn.