Lista osób przyjętych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

spotkanie z rodzicami osób przyjętych do IX Liceum w Gdyni

odbędzie się 31 sierpnia (wtorek) o godzinie 17.00

ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas trzecich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 9.00

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas pierwszych i drugich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 10.30

informacja o podręcznikach obowiązujących w nowym roku szkolnym

znajduje się w zakładce "dla ucznia"

w przypadku zaistnienia wolnych miejsc   poinformujemy Państwa telefonicznie o przyjęciu kandydata w wyniku rekrutacji uzupełniającej, na podstawie złożonych wniosków o ponowne rozpatrzenie (formularz dostępny w zakładce rekrutacja)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie w szkole:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Głównym organizatorem turnieju jest Klub Turystyki Pieszej PTTK MW „ Belfer”, a honorowy Patronat  nad nim objął Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z naszej szkoły:  3 koty - w składzie Dominika Denysiuk kl. IIB, Anna Wąsik kl. IID i Agnieszka Kiełkowska kl. IID oraz Eko- Dziewiątki w składzie Ewelina Kowalek kl. IIID, Paulina Romanowska kl. IIID i Agata Kunat IIID. 25 października – pod opieką nauczycielki geografii pani Katarzyny Szymańskiej- wzięły udział w I etapie turnieju.

Na eliminacjach pisemnych należało wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad samarytanki, topografii terenu oraz ogólną wiedzą turystyczną. Konkurencje sprawnościowe  na boisku szkolnym obejmowały rowerowy tor przeszkód, rozstawianie namiotu oraz drużynowy skok w dal. W salach natomiast miały miejsce konkurencje, których tematykę określały hasła: Fauna i flora, Pomniki i obiekty Gdyni, Pakowanie plecaka oraz Apteczka i pierwsza pomoc.

22 listopada odbędzie się kolejny etap turnieju - X Młodzieżowy Marsz na Orientację. Życzymy naszym drużynom powodzenia!