SZANOWNI KANDYDACI DO KLAS PIERWSZYCH

lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

od 23 lipca do 30 lipca 2021 r. (w godz. 9.00 - 14.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie w szkole:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
2 sierpnia 2021 r. (poniedziałek)

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 23 lipca

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

w przypadku zaistnienia wolnych miejsc poinformujemy Państwa telefonicznie o przyjęciu kandydata w wyniku rekrutacji uzupełniającej, po 2 sierpnia

1 kwietnia dziesięcioosobowa grupa uczniów z klas IIa i IIc uczestniczyła w kolejnym etapie warsztatów oceanograficznych dla młodzieży, zorganizowanych przez Wydział Oceanografii  Uniwersytetu  Gdańskiego. Część teoretyczna obejmowała udział w wykładach popartych prezentacjami multimedialnymi, opracowanymi przez studentów UG na temat ochrony różnorodności biologicznej Morza Bałtyckiego i procesów geologicznych kształtujących wybrzeże Zatoki Gdańskiej.

Część warsztatowa odbyła się w terenie - na dzikiej plaży w Gdyni – Redłowie.Wyłoniono grupę geologiczno-techniczną, która zgłębiała techniki pomiaru metodami tradycyjnymi i uczyła się wykonywania profilu ukształtowania terenu.Grupa biologiczno-chemiczna, ubrana w wodery ( specjalne nieprzemakalne spodniobuty) wykonała w wodzie  zaciąg fauny przybrzeżnej, (wyłowiono m.in. cierniki i inne rybki) oraz porównywała zasolenie wód gruntowych i przybrzeżnych.