Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

w dniu 25 czerwca 2021

 

Zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

 

 

o godzinie 9.00 apel dla klas : 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1G, 2A1, 2B1, 2C1 

 

 po apelu rozdanie świadectw w klasach

 

o godzinie 10.00 apel dla klas: 2D1, 2E1, 2F1, 2G1, 2A2, 2B2, 2C2, 2D2, 2E2, 2G2 

 

po apelu rozdanie świadectw w klasach

"Uwolnij książkę - uwolnij wyobraźnię" to hasło przyświecające szkolnym obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Dokładnie w tym dniu, czyli 23 kwietnia nastąpił finał wielu konkursów przeprowadzonych w ramach projektu  "Uwolnij książkę", którego koordynatorkami były panie  Beata Filipp i Olga Malicka -Kowalczyk.

W holu – bookcrossing, wety czyli słodkości inspirowane kuchnią staropolską i ... tłok przy szarlotkach wg przepisu z domu rodzinnego Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej. Najsmaczniejszą upiekła Julia Załucka z Ic.

W auli oglądaliśmy reklamy społeczne propagujące czytanie, wybieraliśmy zwycięzcę  w konkursie na najlepsze przebranie za postać literacką - brawa dlla Czerwonego Kapturka, czyli Klaudii Majkowskiej z IIe; kibicowaliśmy tym, którzy zdecydowali się "wziąć byka za rogi" i napisali dyktando najeżone pułapkami ortograficznymi -  wygral zespół z klasy Ib - Maja Grabowska i Aleksandra Konieczka.

Kamila Drygała z Ig odebrała nagrodę za zwycięstwo w konkursie na okładkę książki, a Roksana Dawidowska z IIb i Wiktoria Groth z klasy Ig zdobyły wyróżnienie w tej kategorii.W konkursie na pocztówkę „Czytaj z Gdynią” zwyciężyły Zuzanna Rejment z klasy If i Roksana Dawidowska z klasy IIb. Najciekawszy ex libris stworzyła Michalina Puwalska z Ig, a za plakat - zagadkę literacką wyróżnienie otrzymała Alicja Pacholska z klasy Ib. Wspaniałych doznań artystycznych dostarczyły nam Dagmara Marciniak, Anna Maze, Zofia Muchowska i Marta Zagożdźon - cztery uczennice z klasy Ie, które wygłosiły monolog Julii ze słynnego dramatu Szekspira.

Nastąpiło też rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu  reporażu i felietonu"Szuflada" - zwyciężył Krzysztof Licbarski z klasy Ia, II miejsce przyznano Michałowi Lubiejewskiemu z klasyIIa, a III miejsce zajęła Katarzyna Rohda z Ia. Wyróżniono prace Dagmary Marciniak z klasy Ie oraz Katarzyny Pakuły z klasy Ia. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Barbara Buller