INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Rok 2014/2015 to czas dalszego zrównoważonego rozwoju liceum.

Nieustannie pracujemy nad osiąganiem coraz lepszych wyników w nauce, nie zapominając o rozwoju tężyzny fizycznej, swoich pasji i zainteresowań.

Mnożą się osiągnięcia sportowe – tradycyjnie już sięgamy po medale w piłce siatkowej dziewcząt - srebro w Turnieju im. Brzeskiego i chłopców – brąz w Mistrzostwach Gdyni w Piłce Siatkowej szkół ponadgimnazjalnych w roku 2014 i 2015.

Mamy świetnych pływaków takich jak Bartosz Ogórek, osiągający wspaniałe wyniki, silne dziewczyny jak Dominika Szcząchor,  bezkonkurencyjna w siłowaniu na rękę.

Możemy pochwalić się bardzo dobrymi drużynami, startującymi w  Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym i wracającymi z trofeami w postaci pucharów za I i II miejsce.

Młodzież bardzo angażuje się w projekty edukacyjne, organizowane przez nauczycieli różnych przedmiotów; Debaty oksfordzkie, Tydzień Równości, nieustannie wspaniały wolontariat, ambitne projekty filmowe, efektywna praca Samorządu Uczniowskiego, współpraca z portalem Młoda Gdynia – tym żyje szkoła…

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykle ważnej dla społeczności Liceum, kwestii. Po 23 latach pełnienia funkcji dyrektora odeszła na emeryturę, jedyna jak dotąd dyrektorka Dziewiątki Pani Alina Mroczkowska. Rok szkolny 2014/2015 jest pierwszym pod nowymi rządami. Od września 2014r stanowisko dyrektora IX Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego objęła Pani Wiesława Krysztofowicz.

Zainteresowanych fotorelacjami oraz dokładniejszymi informacjami na temat wszystkiego, co było ważne w „Dziewiątce” w roku 2014/2015 odsyłamy do „Osiągnięć i sukcesów” oraz „Wydarzeń i konkursów”.