W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

Rok 2014/2015 to czas dalszego zrównoważonego rozwoju liceum.

Nieustannie pracujemy nad osiąganiem coraz lepszych wyników w nauce, nie zapominając o rozwoju tężyzny fizycznej, swoich pasji i zainteresowań.

Mnożą się osiągnięcia sportowe – tradycyjnie już sięgamy po medale w piłce siatkowej dziewcząt - srebro w Turnieju im. Brzeskiego i chłopców – brąz w Mistrzostwach Gdyni w Piłce Siatkowej szkół ponadgimnazjalnych w roku 2014 i 2015.

Mamy świetnych pływaków takich jak Bartosz Ogórek, osiągający wspaniałe wyniki, silne dziewczyny jak Dominika Szcząchor,  bezkonkurencyjna w siłowaniu na rękę.

Możemy pochwalić się bardzo dobrymi drużynami, startującymi w  Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym i wracającymi z trofeami w postaci pucharów za I i II miejsce.

Młodzież bardzo angażuje się w projekty edukacyjne, organizowane przez nauczycieli różnych przedmiotów; Debaty oksfordzkie, Tydzień Równości, nieustannie wspaniały wolontariat, ambitne projekty filmowe, efektywna praca Samorządu Uczniowskiego, współpraca z portalem Młoda Gdynia – tym żyje szkoła…

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykle ważnej dla społeczności Liceum, kwestii. Po 23 latach pełnienia funkcji dyrektora odeszła na emeryturę, jedyna jak dotąd dyrektorka Dziewiątki Pani Alina Mroczkowska. Rok szkolny 2014/2015 jest pierwszym pod nowymi rządami. Od września 2014r stanowisko dyrektora IX Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego objęła Pani Wiesława Krysztofowicz.

Zainteresowanych fotorelacjami oraz dokładniejszymi informacjami na temat wszystkiego, co było ważne w „Dziewiątce” w roku 2014/2015 odsyłamy do „Osiągnięć i sukcesów” oraz „Wydarzeń i konkursów”.