Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W dniu 30 września grupa uczennic z klas 2b i 2g wzięła udział w warsztatach z biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Są one elementem programu edukacyjnego, w którym bierze udział IX LO we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia w Katedrze Fizjologii i Biotechnologii Roślin na temat „Hydrozagadka, czyli co się dzieje z wodą w roślinie” prowadziły: dr Agnieszka Baścik-Remisiewicz i mgr Martyna Zalewska. Zaczęło się od ciekawego wykładu „Gospodarka wodna komórek i tkanek”.

Następnie w pracowni wykonano różne doświadczenia m. in.:

- badano zjawiska osmotyczne, m.in. plazmolizę kapturową
- sprawdzano wpływ różnych czynników na przepuszczalność błon plazmatycznych
Przy okazji udziału w zajęciach uczennice poznały bogate wyposażenie pracowni biologicznych i przeprowadzały ciekawe eksperymenty.
Na zakończenie omówiono wnioski wynikające z wykonanych eksperymentów i dokonano podsumowania.
Forma warsztatów pozwala z bliska przyjrzeć się pracy biologa i zawsze jest wysoko oceniana przez uczestników.