Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

 

 

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

 

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

 

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH  

 

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH 

 30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

 

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!
 

W dniach 7-11 października 2019r. w naszej szkole gościły delegacje uczniów i nauczycieli z Włoch, Turcji, Rumunii i Wielkiej Brytanii . Z wizytą studyjną przyjechało 24 uczniów i 9 nauczycieli, którzy w ramach europejskiego programu „Erasmus +” wspólnie z uczniami i nauczycielkami  IX Liceum w Gdyni realizują projekt współpracy wielostronnej, którego celem jest planowanie kariery zawodowej, innowacyjnego i przedsiębiorczego myślenia oraz odnalezienie siebie na współczesnym europejskim rynku pracy.

Szkolną koordynatorką projektu jest Danuta Paszak – doradca zawodowy i nauczycielka języka angielskiego, w projekcie uczestniczą również nauczycielki: Katarzyna Pucyło- doradca zawodowy i nauczycielka języka angielskiego, Gabriela Reclaw – nauczycielka języka hiszpańskiego i francuskiego, Anna Krause – nauczycielka języka angielskiego i Magda Wojculewicz –Grabowska- nauczycielka języka angielskiego. W poniedziałek 7 października 2019r. odbyło się rozpoczęcie wizyty w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Uroczystości otwarcia dokonała dyrektorka szkoły Wiesława Krysztofowicz oraz przedstawiciel Urzędu Miasta w Gdyni.

Powitanie uświetniła grupa młodzieży naszej szkoły prezentująca tradycje i kulturę Kaszub.

 

W ciągu pięciodniowego pobytu w IX Liceum goście zwiedzili szkołę i poznali jej funkcjonowanie podczas codziennych rozmów z władzami, nauczycielami oraz społecznością szkoły. W ramach prac projektowych zapoznali się z inicjatywami młodych przedsiębiorców, uczestniczyli w wizytach studyjnych. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym poznali sposoby wspierania młodych przedsiębiorców oraz mogli skonfrontować z ekspertkami swoje pomysły na biznes. Natomiast wizyta w firmie Refinitiv dostarczyła im wiedzy na temat procesów rekrutacji i wymagań wobec kandydatów w międzynarodowych korporacjach. Takie formy wymiany doświadczeń to też doskonały sposób na poszerzenie wiedzy o Europie i zdobycie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy.

 

Działania projektowe to również możliwość poznania walorów turystycznych regionu ,kultury i tradycji. Nasi goście odkryli uroki naszego miasta podczas gry miejskiej, podziwiali Sopot, zwiedzili Teatr Szekspirowski, Stare Miasto w Gdańsku oraz poznali smak toruńskich pierników podczas zwiedzania miasta Mikołaja Kopernika .

Wizyty studyjne w szkołach partnerskich są jednym z wielu zadań projektowych, podczas których uczniowie poznają swoich rówieśników oraz zasady funkcjonowania szkół w Europie.

Goście pomimo tego, że mogli przekonać się o zmienności polskiej, jesiennej pogody zachwyceni byli pięknem krajobrazu i architektury zwiedzanych miast, możliwościami rozwijania działalności gospodarczej start-upów, ale przede wszystkim polską gościnnością.