Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

23 października w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy pięknej ulicy Mariackiej odbyło się spotkanie literackie  z pisarką p. Barbarą Piórkowską, w którym uczestniczyły Laura Lipska i Angelika Kreft z klasy IA1 oraz Maciej Kowalski z klasy 1A2.

Biorą oni udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym organizowanym przez wymienioną bibliotekę i w teście na temat "Szklanki na pająki" autorstwa p. Piórkowskiej osiągnęli najwyższe wyniki.

Pisarka opowiadała o procesie twórczym, o więzach rodzinnych, które wpłynęły na powstanie książki o wielopokoleniowej rodzinie oraz odpowiadała na liczne pytania młodzieży. Wiele czytelniczek ustawiło się w kolejce po autograf autorki z własnym egzemplarzem książki. Laura też.

Barbara Buller - opiekunka Wielkiego Maratonu Czytelniczego