Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W środę 6 listopada, w naszym liceum z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości odbył się  szkolny konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do Niepodległości”. Jego głównym celem była popularyzacja wśród naszych uczniów wiedzy o najnowszej historii Polski.

Wcześniej przeprowadzone eliminacje wyłoniły trzy osobowe reprezentacje klasowe, które rywalizowały o miano najlepszej.

Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca.

Obok niego zasiadła przedstawicielka Samorządu Szkolnego Zuzanna Dziedzic z klasy II D i wicedyrektor p. Marcin Góralski.

Wynik, po zaciętej, dwugodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy historycznej oraz umiejętnościami jej prezentowania był następujący:

I miejsce reprezentacja klasy II A w składzie; Natalia Pionke, Jakub Lesner i Adrian Gawdzik.

II miejsce  reprezentacja klasy II E w składzie; Ewa Piekarz, Malwina Wilkowska i Iga Kwintkiewicz.

III miejsce reprezentacja klasy 1 A1 w składzie; Mikołaj Formella, Piotr Frischke  i Michał Matysiak.

IV miejsce reprezentacja klasy 1 F1 w składzie; Agnieszka Ozimkiewicz, Filip Dambek i Kamil Pietrzak.

V miejsce ex aequo klasa 1 A2 (Kamil Jeżyk, Filip Chmielewski i Zofia Pietrzak) i klasa 1 E1 (Natalia Wach i Julianna Sołdańska)

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, okolicznościowymi nagrodami i pucharami. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zostana wręczone przez p. dyrektor Wiesławę Krysztofowicz i p. prof. Daniela Dudę na uroczystej akademii w piątek 8 listopada.

Leszek Sobieraj