Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

My, uczniowie klasy 2 F o profilu lingwistycznym, spędziliśmy czwartek 14 listopada 2019 roku naprawdę wyjątkowo. Dzięki uprzejmości Straży Granicznej mieliśmy możliwość dowiedzieć się,...
jak wygląda codzienna służba Strażników w Gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Po otrzymaniu specjalnych przepustek zobaczyliśmy  lotnisko "od kuchni".
Przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, prześledziliśmy drogę, jaką pokonują bagaże, zwiedziliśmy miejsca odpraw i kontroli dokumentów, byliśmy w rękawie lotniczym, a także obserwowaliśmy z bliska, co dzieje się na pasie startowym. Udało nam się nawet wejść do środka jednego z treningowych samolotów. Mieliśmy możliwość zwiedzić punkt Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie wysłuchaliśmy jak wygląda akcja gaśnicza i zobaczyliśmy imponujące wozy strażackie. Obejrzeliśmy sprzęt pirotechniczny, a klasowa ochotniczka zdecydowała się przymierzyć specjalny strój pirotechnika. Szczególnie spodobał nam się pokaz przygotowany przez psich przewodników, podczas którego urocze i pełne energii owczarki belgijskie pokazały, jak szybko potrafią znaleźć niebezpieczne przedmioty i substancje. Dzisiejszy dzień był zarówno pouczający, jak i pełen atrakcji. Przekonaliśmy się, że praca w Straży Granicznej jest naprawdę ciekawa i satysfakcjonująca.

tekst i foto: Magda Wojculewicz-Grabowska