Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W dniu dzisiejszym uczennice: Natalia Kwidzińska (IIA) i Klaudia Mrozik (IIb) oraz uczeń Jakub Sobczak (IIB) wzięli udział w zespołowym konkursie zorganizowanym przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Tytuł konkursu brzmiał „Alles aufs Spiel setzen – postawić wszystko na jedną kartę” i dotyczył znajomości 150 niemieckich związków frazeologicznych.

Zwei Fliegen mit einer Klappe s chlagen.

Upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

W I pisemnej części konkursu uczennice i uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami w formie testu, który sprawdzał stopień opanowania przez nich niemieckich idiomów. Po tej części konkursu nasza grupa uplasowała się na III miejscu i zakwalifikowała się wraz z 4 innymi zespołami do ustnej części finałowej. Dzięki wspaniałym odpowiedziom w tej części wywalczyliśmy ostatecznie rewelacyjne II miejsce.

Całej trójce należą się ogromne gratulacje – co najmniej z dwóch powodów. Konkurencja była naprawdę bardzo duża – do konkursu zgłosiło się około 40 zespołów z całego województwa, a idiomy, których znajomością musieli wykazać się nasi uczniowie nie były wcale proste i jednoznaczne. Poza tym trzeba było umieć zastosować je w kontekście, znać ich tłumaczenie po polsku oraz wyjaśnić ich znaczenie po niemiecku.

W imieniu swoim i pozostałych nauczycielek języka niemieckiego jeszcze raz Wam serdecznie gratuluję. Jest to Wasz duży SUKCES

Edyta Delekta