Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W związku z pierwszym dniem lata, Światowym Dniem Muzyki, oraz 30-leciem “Dziewiątki” w murach naszej szkoły zapłonął parkiet pod podeszwami Artura Drobnika i jego hypemana Patryka Makowskiego. Wystrzałowy koncert nosił tytuł “Bawię się muzyką” i jest to także nazwa najnowszego albumu młodego artysty (do wysłuchania na YouTube). Artur Drobnik to przyszłość gatunku zwanego trapem, choć jego styl i możliwości są o wiele szersze. Reakcje publiczności na jego wykon były ekstatyczne, przygotowane krzesła okazały się niepotrzebne. Cała sala gimnastyczna tańczyła! Charyzma Artura sprawiła, że równie dobrze odnajdywał się on w utworach niepoważnych, tzw. “letniaczkach”, jak i w tych o tematyce bardziej egzystencjalnej. Cieszymy się, że tak utalentowany człowiek jest w naszej szkole i dziękujemy za wspaniałe otwarcie wakacji! Jesteśmy wdzięczni.

Pomysłodawczynią koncertu była p. Dorota Twarowska

tekst:  Beata Filipp, foto: Sylwia Ratajczyk