Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

Zwieńczeniem wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 30– lecia Szkoły takich jak : rajd, bieg urodzinowy, piknik szkolny, koncert, czy lekcje o Patronie, była uroczysta Gala Jubileuszowa, która odbyła się 22 czerwca w murach Dziewiątki przy ul. Orłowskiej. Przybyło na nią wielu znamienitych Gości : pierwsza dyrektorka IX LO Pani Alina Mroczkowska, która przez 23 lata tworzyła i budowała jakość szkoły, wiceprezydent Miasta Gdyni Pan Bartosz Bartoszewicz, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Gdańsku Pani Jolanta Jankowska, delegacje wielu organizacji i stowarzyszeń stale współpracujące z „Dziewiątką” m.in. Związku Piłsudczyków, Związku Sybiraków, stowarzyszenia Gdyńska Rodzina Katyńska, Akademii Marynarki Wojennej, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, dyrektorzy gdyńskich liceów, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych ZNP i „Solidarność, emerytowani nauczyciele IX LO i absolwenci.

Hasło obchodów brzmiało: IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni to szkoła marzeń i możliwości. Oczywiste jest, że do tego niezbędni są ludzie z pasją kształcenia młodzieży i to im, Pani Dyrektor Wiesława Krysztofowicz poświęciła znaczącą część swojego przemówienia. Podkreśliła, że za sukcesami uczniów stoją konkretni wspierający, motywujący, kierujący nauczyciele.

Nasza szkoła, która działa ku przyszłości, nie zapomina o tradycji i z wdzięcznością myśli o ludziach, który poświęcili jej wiele lat swojego życia. Z uwagą wysłuchaliśmy słów wieloletniej dyrektorki Dziewiątki Pani Aliny Mroczkowskiej; oby spełniły się Jej piękne słowa prognozujące dalszy wspaniały rozwój naszego Liceum.

Dziewiątka przez te wszystkie lata zdobyła sympatię wielu ludzi, doceniłi ją przedstawiciele władz oświatowych, instytucji i organizacji, z którymi od lat współpracowała. Przybyli, by uczcić nasze Święto, z ich strony popłynęło wiele miłych,i dobrych słów i życzeń na kolejne dziesięciolecia.

Artystycznych doznań i wzruszeń dostarczyli podczas uroczystości wybitnie utalentowani muzycznie, aktorsko i tanecznie uczniowie i absolwenci Dziewiątki: Fraciszek Lewandowski (fortepian), Łukasz Ganczarek (obój) Kalina Twarowska (klarnet i śpiew, Hanna Kowalkowska, Nataniel Czerkas, Hubert Czajka (śpiew, aktorstwo), Aleksandra Śmiech i Karina Gęsicka (śpiew), Agata Wierzchołowka, Kacper Sąsiadek (taniec) i niezapomniany Allan Wiittbrodt (śpiew).

Trafnie i pięknie wybrzmiały na zakończenie słowa prowadzących uroczystość Doroty Twarowskiej i Zenona Marcinowskiego: ”IX Liceum jest szkołą, w której to, co wczoraj było zaledwie marzeniem, dziś jest już możliwością, a jutro stanie się sukcesem”.

tekst: Barbara Buller; foto Sylwia Ratajczyk