INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW

Instrukcja dla zdających egzamin maturalny znajduje się w zakładce MATURA w folderze DLA UCZNIA

INFORMACJE DLA KLAS PIERWSZYCH i DRUGICH:

Nauczanie hybrydowe:  od 17 do 28 maja 2021 r.zgodnie z podanym harmonogramem

Wystawienie propozycji ocen:  do 18 maja 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami w formie zdalnej: 19 maja 2021 r.  od 17.30 do 19.00

w celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami w zakładce "O SZKOLE" podajemy służbowe adresy mailowe

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:  3 i 4 czerwca 2021 r.

Ostateczne wystawienie ocen:  do 18 czerwca 2021 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna:  21 czerwca 2021 r.

Zakończenie roku szkolnego:  25 czerwca 2021 r.

Drodzy Uczniowie,

minęło już pół roku, odkąd uczymy się zdalnie. Męczyliśmy się z tym, szukaliśmy sposobów na własną aktywność, z czasem nieco zdążyliśmy się do tej sytuacji przystosować i przyzwyczaić. Do kontaktów poprzez ekran, do działania na niższych obrotach, do swobody w planowaniu czasu…

Teraz po raz pierwszy pojawiła się realna perspektywa powrotu do szkoły w normalnym, stacjonarnym trybie. Być może ostatni miesiąc roku szkolnego spędzimy  znowu razem w murach szkoły. Jak się z tym czujemy?

Nic dziwnego, jeśli masz mieszane uczucia. Jeśli z jednej strony może wolisz uczyć się i kontaktować z nauczycielami w szkole, może cieszysz się na powrót do codziennych kontaktów towarzyskich, do tzw. „normalności” - z drugiej strony, masz różne obawy

Czy dasz radę? Czy wrócisz do rytmu w ciągu paru tygodni? Czy to warto, tak wracać na sam koniec roku szkolnego? Czy nauczyciele nie będą chcieli szybko wszystkiego nadrabiać? Czy dogadasz się z ludźmi w klasie?

Nauczyciele także się niepokoją, przez wiele miesięcy widzieli tylko Wasze ikonki na monitorze komputera. Kim staliście się przez ten czas? Jak z Wami pracować?

Nikt nie zna dziś odpowiedzi na wszystkie pytania, tak jak nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Ale jedno jest pewne – wszyscy mamy prawo do posiadania i wyrażania własnych potrzeb i uczuć, do szukania rozwiązań i popełniania błędów. W tak zmiennych, niespokojnych czasach to nieuniknione.

Dlatego apelujemy! – bądźmy sobą. Nie wstydźmy się swoich odczuć ani nie bądźmy zbyt surowi dla innych. Postarajmy się zachować spokój i mieć dużo wyrozumiałości dla siebie samych, dla koleżanek i kolegów oraz dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zachowując wrażliwość, dbając o swój komfort i komfort innych, dając sobie przestrzeń – poradzimy sobie razem na pewno.

Każdy, kto potrzebuje rozmowy, rady, uporządkowania swoich myśli i uczuć – może się zgłosić do naszego zespołu psycholożek i pedagożek. Zrobimy, co w naszej mocy, aby Was wesprzeć.

A zatem – do zobaczenia już wkrótce.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 14 maja 2021 r.

W czasie matur, w dniach od 4 do 7 maja, ustalono dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczennic oraz uczniów klas I i II.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

23. 04.2021r.

W piątek 12. października 2018 r. o godz. 15.36 dzięki finansowemu wsparciu ze strony Rady Rodziców rozpoczęła pomiary stacja monitorowania poziomu zanieczyszczeń powietrza umieszczona za oknem przy sali 39.

Prezentowane są informacje odnośnie poziomu zanieczyszczeń pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10.

Wyniki pomiarów dostępne są pod adresem: https://looko2.com/tracker2.php?lan=&search=6001944BCBA8

Mapa czujników w Polsce: https://looko2.com/heatmap.php

Archiwum pomiarów dostępne jest pod adresem: http://api.looko2.com/Archives/