Lista osób przyjętych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

spotkanie z rodzicami osób przyjętych do IX Liceum w Gdyni

odbędzie się 31 sierpnia (wtorek) o godzinie 17.00

ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas trzecich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 9.00

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas pierwszych i drugich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 10.30

informacja o podręcznikach obowiązujących w nowym roku szkolnym

znajduje się w zakładce "dla ucznia"

w przypadku zaistnienia wolnych miejsc   poinformujemy Państwa telefonicznie o przyjęciu kandydata w wyniku rekrutacji uzupełniającej, na podstawie złożonych wniosków o ponowne rozpatrzenie (formularz dostępny w zakładce rekrutacja)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie w szkole:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

25 września w I ALO po raz pierwszy w historii gdyńskiego sportu szkolnego, odbyły się Mistrzostwa Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie.
Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie : Agata Kolatowska kl.3a, Paulina Kolatowska kl.1e oraz Maja Murawska kl.1d zajęła trzecie miejsce w turnieju !

Męską drużynę tworzyli natomiast: Kacper Polkowski kl.3c, Mikołaj Misztal kl. 2b oraz Bartek Bujak kl. 1d. Chłopcy po doskonałej i zaciętej grze ulegli w finale drużynie gospodarzy i zakończyli turniej na drugim miejscu. Dzięki zdobyciu wicemistrzostwa Gdyni, w dniu 3 października panowie przystąpili do barażowego meczu o wejście do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady  z wicemistrzami Gdańska - reprezentacją V LO. Po niezwykle pasjonującej grze, trwającej niemal do ostaniej lotki,  nasza reprezentacja przegrała mecz 3:2.
Obu naszym drużynom serdecznie dziękujemy za wspaniałe emocje sportowe i bardzo dużą wolę walki.
Katarzyna Białkowska